Skip to content

Судове засідання для розгляду справи за позовом кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В. до Центральної виборчої комісії відбудеться 19 лютого 2010 року об 11.00

18.02.2010

Відповідну ухвалу суд постановив 17 лютого 2010 року.
В ухвалі вказано, що справа розглядатиметься колегією суддів у складі всіх суддів Вищого адміністративного суду України, крім суддів, які відсутні з поважних причин.
Визначення саме такої дати початку судового розгляду справи за позовом кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В. до Центральної виборчої комісії пов’язане, перш за все, з тим, що досі не минув строк апеляційного оскарження до Вищого адмінсуду тих виборчих позовів, які розглядалися у Київському апеляційному адміністративному суді як суді першої інстанції. Крім цього, на час подання позову стосовно встановлення результатів виборів Центральною виборчою комісією у Вищому адміністративному суді України не закінчений розгляд своєчасно поданих апеляційних скарг. Тоді як рішення в цих апеляційних скаргах можуть суттєво вплинути на розгляд Вищим адміністративним судом позову Тимошенко Ю.В.  до Центральної виборчої комісії. 

Нагадаємо, що відповідно до вимог п.11 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує таку категорію адміністративних справ в дводенний строк (зміни від 21.08.2009), але в той же час п.6 статті 172 визначає п’ятиденний строк оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, що означає можливість оскарження встановлення результатів виборів Центральною виборчою комісією іншими суб’єктами до п’ятниці, 19 лютого 2010 року. Наразі протиріччя у визначенні строків початку розгляду такої категорії справ закладено самим законодавцем.

До того ж, суду необхідно вирішити велику кількість організаційних питань стосовно судового розгляду цієї адміністративної справи. Адже цю справу розглядатиме весь склад суду, що тягне за собою необхідність ознайомлення всіх суддів ВАСУ з чималим об’ємом матеріалів справи, технічного забезпечення належного розгляду судової справи, вирішення цілої низки інших організаційних питань.

Напиши коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: