Skip to content

ВАСУ та USAID обговорили можливі напрямки подальшої співпраці

07.02.2010

29 січня 2010 року відбулася зустріч представників Вищого адміністративного суду України з представниками Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні.
Метою зустрічі стала оцінка стану реалізації програм допомоги Україні з питань верховенства права та обговорення поточного стану реформування судової системи України з метою визначення пріоритетів щодо реалізації програм допомоги в 2010 році. 

На фото (зліва на право): начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець, заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Нінель Маринчак

З боку Вищого адміністративного суду України у зустрічі взяли участь заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Нінель Маринчак, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, радник заступника Голови ВАСУ Віктор Базов, начальник відділу підвищення кваліфікації Олександр Лукашенко, завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ Марія Швенько, головний спеціаліст відділу інформаційно-технічного забезпечення Денис Вінник, провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Каріна Миронченко. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) на зустрічі представляли Керівник програми розвитку демократії і врядування USAID Олександр Піскун та представник Відділу програм у сфері розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні Лора Павловіч.

На фото: під час зустрічі представників Вищого адміністративного суду України з представниками Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні

Під час зустрічі заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан висловив задоволення з приводу ефективного впровадження порогової програми Корпорації «Виклики нового тисячоліття» (МСС) та співпраці в рамках проекту «Посилення верховенства права та протидії корупції в Україні» (UROL) та звернув увагу на основні досягнення обох проектів. М.Цуркан, зокрема, відзначив високу ефективність навчальних семінарів для суддів, кандидатів на посаду судді і працівників апарату адміністративних судів, проведених Вищим адміністративним судом України та спільно з Академією суддів України. Він також окремо згадав про користь проведення у 2007 році важливої для представників судової влади конференції з питань розмежування судових юрисдикцій, а також про підготовку проекту рекомендацій з цього приводу. За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку Харківський апеляційний адміністративний суд і Харківський окружний адміністративний суд, визначені пілотними судами, отримали допомогу у впровадженні електронного документообігу згідно з передовими світовими стандартами. З позитивних досягнень співпраці, що відбувається, заступник Голови ВАСУ назвав також залучення Кваліфікаційної комісії суддів адміністративних судів до роботи за проектом співпраці USAID із Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, залучення представників адмінсудів до практичних занять із питань взаємодії судів зі ЗМІ та з питань етики суддів, видання навчального посібника для суддів та підручника з адміністративного судочинства та інші важливі заходи.
На фото (зліва на право): Керівник програми розвитку демократії і врядування USAID Олександр Піскун та представник Відділу програм у сфері розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні Лора Павловіч.

У ході зустрічі її учасники висловили глибоке переконання, що результати оцінки стану реалізації програм допомоги Україні з питань верховенства права сприятимуть удосконаленню планування подальших напрямів спільної діяльності у цій сфері. Так, ВАСУ та USAID розглянуть можливість продовження найближчим часом своєї співпраці за кількома основними напрямками, серед яких навчальні заходи для суддів та працівників апаратів адміністративних судів, удосконалення системи добору кадрів в адмінсуди, подальша інформатизація адміністративних судів.

Advertisements
Напиши коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: