Skip to content

Проект Закону про внесення змін до статті 130 Закону України "Про судоустрій України" (щодо повноважень керівника апарату)

06.02.2010

Розроблення проекту Закону зумовлено необхідністю вдосконалення повноважень керівника апарату (завідуючого секретаріатом) з організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності суду, основним завданням, якого при здійсненні правосуддя, на засадах верховенства права є забезпечення захисту гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. 

Пояснювальна записка

до проекту Закону України про внесення зміни

до статті 130 Закону України “Про судоустрій України”

  1. 1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Розроблення проекту Закону зумовлено необхідністю вдосконалення повноважень керівника апарату (завідуючого секретаріатом) з організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності суду, основним завданням, якого при здійсненні правосуддя, на засадах верховенства права є забезпечення захисту гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.

Відповідно до Закону України “Про судоустрій України” на голів суду покладено чи мало обов’язків щодо організації діяльності суду.

При цьому, слід враховувати, що чим вищу ланку у системі судів загальної юрисдикції займає суд, тим більше обов’язків  щодо організації діяльності суду покладається на його голову, зокрема, фінансово-господарське забезпечення роботи суду.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є створення належних умов для процесуальної діяльності суддів. Головна мета полягає у зменшенні навантаження на суддів в частині виконання ними адміністративно-господарських функцій та їх делегування керівнику апарату. Такий підхід сприятиме більш раціональному розмежуванню процесуальних та адміністративно-господарських функцій та дозволить зосередити увагу суддівського корпусу на здійсненні професійних обов’язків з відправлення судочинства.

Розмежування процесуальних і адміністративно-господарських функцій між суддями (головою суду та його заступниками) і керівником апарату сприятиме забезпеченню незалежності суддів через створення механізму відмежування суддівського корпусу від ведення фінансово-господарських операцій, а як наслідок недопущення впливу на них з боку контролюючих органів. В свою чергу керівник апарату суду не виконує процесуальних функцій, не є учасником судового процесу, тому цілком доцільно на законодавчому рівні закріпити за ним виконання адміністративно-господарських функцій.

Враховуючи, що адміністративні суди вирішують публічно-правові спори, стороною у яких виступають органи державної влади та місцевого самоврядування, виконання суддями адміністративно-господарських функцій може негативно позначитися на неупередженості, повноті, всесторонності та об’єктивності судового розгляду. Саме з метою недопущення будь-якого впливу на суд з боку органів державної влади і місцевого самоврядування, покладення виконання адміністративно-господарських функцій на керівника апарату дозволить уникнути негативних наслідків під час судового розгляду.

Проектом Закону пропонується внести зміни до частини першої статті 130 Закону України “Про судоустрій України”, що визначає порядок діяльності апарату суду.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовим актом, що діє у даній сфері суспільних відносин є  Закон України “Про судоустрій України”.

Виходячи із змісту проекту Закону України “Про внесення змін до статті 130 Закону України “Про судоустрій України”, його реалізація не  потребує внесення змін до чинних чи розроблення нових нормативно-правових актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону не стосується інтересів інших органів.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

8. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону сприятиме створенню належних умов для процесуальної діяльності суддів, що дасть змогу покращити судовий розгляд справ та дозволить зменшити навантаження на суддів в частині виконання ними адміністративно-господарських функцій.

Розмежування процесуальних і адміністративно-господарських функцій між суддями (головою суду та його заступниками) і керівником апарату сприятиме забезпеченню незалежності суддів через створення механізму відмежування суддівського корпусу від ведення фінансово-господарських операцій, а як наслідок, недопущення впливу на них з боку контролюючих органів, органів державної влади та місцевого самоврядування та у цілому створення умов для неупередженості, повноти, всесторонності та об’єктивності судового розгляду.

Народний депутат України                                                             В.А.БОНДИК

(посв. 129)

Проект

вноситься народним

депутатом України

В. БОНДИКОМ

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 130 Закону України

“Про судоустрій України”

Верховна Рада України постановляє:

1.Частину першу статті 130 Закону України “Про судоустрій України” (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 27-28, ст. 180) викласти в такій редакції:

“1. Організаційне та фінансово-господарське забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату. Керівник апарату погоджує з головою суду пропозиції щодо фінансування витрат на утримання суду та організаційного забезпечення його діяльності. Керівник апарату підпорядковується та підзвітний голові суду і координує свою діяльність з відповідним територіальним управлінням державної судової адміністрації”.

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Голова

Верховної  Ради України

Народний депутат України                                     В.А.БОНДИК

(посв. 129)

Advertisements

From → Без категорії

Напиши коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: