Skip to content

Колізію зведуть нанівець. «Призначальні» повноваження Президента остаточно передадуть Прем’єр-міністру

31.01.2010

20 січня у Верховній Раді був зареєстрований проект «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій України», в якому пропонується передати Кабміну повноваження призначати і звільняти голову Державної судової адміністрації та його заступників, затверджувати положення про ДСАУ та її територіальні управління, а також регламентувати діяльність цих органів.
Нагадаємо, що 17 грудня 2009 р. Конституційний Суд прийняв рішення у справі за поданням 45 народних депутатів щодо неконституційності положень чч.2 і 6 ст.127, ч.5 ст.128 закону «Про судоустрій України», указів Президента «Про Державну судову адміністрацію України», «Про Положення про Державну судову адміністрацію України». 
КС припинив прова­дження у справі в частині перевірки на відповідність Основному Закону указів Президента через непід­відомчість йому цих питань, порушених у поданні. Натомість люди в червоних мантіях погодилися з думкою депутатів: положення згаданих вище статей ви­знали неконституційними.
Член парламентського Комітету з питань правосуддя Дмитро Притика зареєстрував законопроект з метою приведення окремих положень закону про судоустрій у відповідність до рішення КС. У пояснювальній записці до документа зазначається, що згідно з Конституцією по­-в­новаження, які стосуються діяльності ДСАУ, належать до компетенції Уряду, який створює, реорганізовує, ліквідовує відповідно до закону міністерства та інші центральні органи виконавчої влади.
Також у законопроекті є цікавий момент: автором пропонується покласти край «правовому безладдю», яке триває майже 3 роки. Нагадаємо: рішенням КС від 16.05.2007 положення ч.5 ст.20 закону про судоустрій, відповідно до якого голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду та звільняються з посади Президентом, утратило чинність як таке, що є неконституційним. Проте в другому реченні ч.3 ст.135 цього ж закону мова йде про те, що посвідчення голів судів та їхніх заступників, призначених на посади Президентом, підписує сам глава держави.
Тому Д.Притика пропонує вилучити це речення з документа. Про те, чи погодяться депутати із запропонованими змінами, читайте в наступних числах «ЗіБ».

Закон & Бизнес

Advertisements

From → Без категорії

Напиши коментар

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: